PROQRAM
DAY 1
28 sentyabr, şənbə
11:00
İçərişəhərdə meydan
IRCICA Beynəlxalq Sənətkarlıq Yarmarkasının açılışı
11:45
Muğam Klub
“Xəttalıq lövhəsi: təsəvvüfdə Tvitterin erkən forması”
15:00
Xalça Muzeyi
Nəsimi poeziyasından ilhamlanan xalça eskizləri sərgisinin açılışı
15:30
Xalça Muzeyi
Michael Hess`in (Almaniya) və Orxan Miq-Qasımovun (Birləşmiş Krallıq- Azərbaycan) yeni kitablarının təqdimatı
16:30
Nizami Kino Mərkəzi
SIGNIS Film nümayişi: Aki Kaurismaki-nin ( Finlandiya) “Ümidin o biri üzü” filmi
16:30
Beynəlxalq Muğam Mərkəzi
“Carmalogic (Karma məntiqi). Taleyin 54 qanunu” – Aleksey Sıtnikovun (Rusiya) mühazirəsi
18:30
Milli Dram Teatrı
Candoco (Birləşmiş Krallıq) rəqs qrupu, Gürcüstan, Ukrayna və Azərbaycan rəqqaslarının iştirakı
22:00
Kamera və Orqan Musiqisi Zalı
- Tallin Oğlanlar Xoru (Estoniya)
DAY 2
29 sentyabr, bazar
12:00
Şamaxı
"“Şamaxı Antologiyası” əlyazmasının yerli muzeydə təqdimatı - Zahra Orkestrinin (Əfqanıstan) “Detache” və “İnci” Ansamblları (Azərbaycan) ilə birgə çıxışı"
14:00
Meysəri kəndi
Nəsimi heykəlinin açılışı
14:30
Meysəri kəndi
Nəsimi yaradıcılığından ilhamlanan poeziya müsabiqəsinin nəticələrinin elanı
15:00
Meysəri kəndi
Nəsimi poeziyası üzərində muğam konserti
21:00
Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası
“Səmimi dialoqlar” musiqi layihəsi - Salman Qəmbərov ( Azərbaycan), Michel Godard (Fransa), Margriet Buchberger (Almaniya), Wu Wei (Çin)
DAY 3
30 sentyabr, bazar ertəsi
14:00
Qalada İnzibati Anbar
“Danışan Divarlar” urban sənəti layihəsi + “Ümidin yaranması” layihəsinin nümayişi
16:30
Maqsud İbrahimbəyov Yaradıcılıq Mərkəzi
“Leyla. Fons Vitae” – Leyla Əliyeva və Leyla Bəyimin iştirakı ilə poeziya tamaşası
19:30
Gənc Tamaşaçılar Teatrı
“Cosmic Love” Klara Furey Rəqs Qrupu (Kanada)
21:00
Opera və Balet Teatrı
“İztirablı könül” Huiju Teatrının tamaşası (Çin)
DAY 4
01 oktyabr, çərşənbə axşamı
11:00
Bakı Kitab Mərkəzi
Nəsimiyə paralellər: Lütfi Zadənin nəzəriyyəsində varlığın qeyri-mükəmməlliyi məfhumu - Zeyqəm Əzizov (Birləşmiş Krallıq- Azərbaycan)
12:00
Bakı Kitab Mərkəzi
Məzmun və kontekslər – Nəsiminin seçilmiş qəzəlinə müxtəlif təfsir yanaşmalarının müzakirəsi
19:00
Heydər Əliyev Mərkəzi
Sərgilər: Ahmet Günəştəkin (Türkiyə) fərdi sərgisi, Live Life, Fərhad Xəlilov, Qacar Sənəti
20:00
Heydər Əliyev Mərkəzi
"Bağlanış qala-tamaşası: Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri, Dan Tepfer (ABŞ), Azərbaycan, Türkiyə, İran, iordaniya, Mərakeşdən gənc ənənəvi musiqi ifaçıları"
22:00
Bakı Media Mərkəzi
- Dudu Tassa & The Kuwaitis (İsrail)

«Hərəkətli misralar” – video poeziya nümunələrindən ibarət beynəlxalq proqram bütün festival boyu KichikGalArt Qalereyasında, hər gün saat 11:00-dan 19:00-dək nümayiş olunacaq.

Festival günləri Ensemble Horizonte (Almaniya) bir neçə musiqi ifası təsadüf olunacaq: 28/09, 06:30, Qız Qalasının yuxarı meydançası - G. Scelsi - Arc-en-Ciel 

28/09, 10:00, Şirvanşahlar Sarayının daxili məkanı  - S. Sciarrino - Muro d'orizzonte

  28/09, 09:00 pm, Kamera və Organ Zalı (Tallinn Oğlanlar Xorunun konserti daxilində) - J.P. Mittmann - Lamento və J. Darbellay - Myth

29/09, 19:30, Dağüztü Park -  A. Pärt - 'Es sang for langen Jahren'

29/09, 21:00, Filarmoniya (Səmimi Dialoqlar layihəsi daxilində) - Y. Pagh-Paan - Rast in einem alter Kloster

38 GÜN GALIB